☰ menu

Lato z dreszczykiem

Cena:590

Lato z dreszczykiem - Duch żołnierza w Forcie „San Rideau” w Bolestraszycach.
Fort XIII "San Rideau" w Bolestraszycach to jeden z lepiej zachowanych fortów. Jednak do tej pory nie został zagospodarowany. Dlaczego? Może potencjalnych turystów odstrasza mroczna legenda? Mówi się też, że duch żołnierza nie chce pozwolić na odkrycie wszystkich tajemnic tego umocnienia. A inni dodają, że duchów rosyjskich jeńców wojennych jest tutaj więcej.


W roku 1923 grupa robotników rozpoczęła prace przy rozbiórce fortu, a właściwie porządkowaniu jego ruin. W trakcie prac robotnicy dotarli do wnęki z żelaznymi drzwiami. Byli zdziwieni, bo nie było ich na planach. Po wyważeniu weszli do środki. Zobaczyli zjawę.
Policja wszczęła śledztwo. Ustalono, że dostęp do tego pomieszczenia był możliwy tylko przez jedne żelazne drzwi. Zostały one zasypane gruzem podczas wysadzania fortu, w 1915 roku. Czyli, że ten człowiek musiał przesiedzieć w zamknięciu 8 lat!
W jaki sposób człowiek mógł przetrwać osiem lat w zamknięciu? Szczęściem w nieszczęściu, żołnierza zamknięto w magazynie żywnościowym. Było tam pod pełno konserw mięsnych, wody i alkoholu.
Do dzisiaj nie wiadomo, czy historia z jeńcem jest prawdziwa.


Podobno do dzisiaj w forcie mieszkają duchy rosyjskich jeńców. Każdej nocy ucztują. Otwierają konserwy, bo tych nadal jest tam pod dostatkiem. Po nabraniu sił próbują się wydostać z pułapki, ale nie mogą.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do Villi Bolestraszyce, gdzie przy rozgrzewającej herbacie z rumem opowiemy Wam całą historię…

Plan pobytu:
Dzień I – zakwaterowanie, kolacja integracyjna z muzyką na żywo, nocleg
Dzień II – śniadanie, zwiedzanie Fortu XIII San Rideau oraz Arboretum Bolestraszyce, obiad, czas wolny, kolacja przy grillu
Dzień III – śniadanie, zwiedzanie Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Muzeum Dzwonów i Fajek, obiad, wykwaterowanie.


Więcej informacji pod telefonem + 48 739 039 039

Pakiet dostępny da grup powyżej 20 osób.

VMD Script logo